  • Westgate UCA-33-BRZ 33"" 16W 900Lmled Uc Adjustable Brz, 2700K, 3000K & 4000K
  • Westgate | UCA-33-BRZ | UCA-33-BRZ
    Westgate
    Our SKU:
    UCA-33-BRZ-WG
    UPC:
    Width:
    3.80 (in)
    Height:
    1.20 (in)
    Depth:
    33.00 (in)
    Product Code:
    UCA-33-BRZ
    Manufacturer Part Number:
    UCA-33-BRZ
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    16 W
    Input Voltage:
    120 V
    Lumens / Brightness:
    900 lm
    Light Kelvin:
    2700K/3000K/4000K
    CRI:
    84
    Dimmable:
    Dimmable
    Fixture/Body Finish:
    Bronze
    Glass/Cover Finish:
    PC Lens
    Lumens Range:
    800-999 lm
    Wattage Range:
    16-18 W
    Color Of Light:
    CCT Selectable
    Product Description
    33"" 16W 900Lmled Uc Adjustable Brz, 2700K, 3000K & 4000K
    Product Videos
    Custom Field
    Product Code UCA-33-BRZ
    Manufacturer Part Number UCA-33-BRZ
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 16 W
    Input Voltage 120 V