  • Westgate LWAX-SM-12W-50K-WH Adj. Full Cutoff Wall Pack, 120/277V, 22W, Ip65, 1320Lm, 5000K, White
  • Westgate | LWAX-SM-12W-50K-WH | LWAX-SM-12W-50K-WH
    Westgate
    Our SKU:
    LWAX-SM-12W-50K-WH-WG
    UPC:
    Width:
    3.90 (in)
    Height:
    6.14 (in)
    Depth:
    5.12 (in)
    Product Code:
    LWAX-SM-12W-50K-WH
    Manufacturer Part Number:
    LWAX-SM-12W-50K-WH
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    12 W
    Input Voltage:
    120-277 V AC 60Hz
    Lumens / Brightness:
    1500 lm
    Light Kelvin:
    5000K
    Life Hours:
    70000
    CRI:
    80+
    Beam Angle:
    80 x 100
    Dimmable:
    Dimmable
    Fixture/Body Finish:
    Bronze
    Glass/Cover Finish:
    Polycarbonate Optic Lens
    IP Rating:
    IP65
    Lumens Range:
    1k-2k lm
    Wattage Range:
    12-14 W
    Color Of Light:
    Day Light
    Product Description
    Adj. Full Cutoff Wall Pack, 120/277V, 22W, Ip65, 1320Lm, 5000K, White
    Product Videos
    Custom Field
    Product Code LWAX-SM-12W-50K-WH
    Manufacturer Part Number LWAX-SM-12W-50K-WH
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 12 W
    Input Voltage 120-277 V AC 60Hz