  • Westgate LCL-2FT-20W-MCTP 2Ft Linear Corner Corridor 20W 35/40/50K 10/15/20W Adjustable
  • Westgate | LCL-2FT-20W-MCTP | LCL-2FT-20W-MCTP
    Westgate
    Our SKU:
    LCL-2FT-20W-MCTP-WG
    UPC:
    Width:
    3.86 (in)
    Height:
    3.74 (in)
    Depth:
    24.41 (in)
    Product Code:
    LCL-2FT-20W-MCTP
    Manufacturer Part Number:
    LCL-2FT-20W-MCTP
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    10 W / 15 W / 20 W
    Input Voltage:
    120-277 V AC 50/60Hz
    Lumens / Brightness:
    1150 lm / 1725 lm / 2300 lm
    Light Kelvin:
    3500K/4000K/5000K
    Life Hours:
    50000
    CRI:
    80+
    Beam Angle:
    106.4 x 105.5
    Dimmable:
    Dimmable
    Fixture/Body Finish:
    White, Glossy
    Glass/Cover Finish:
    Frosted diffuse PC lens
    IP Rating:
    IP20
    Lumens Range:
    1k-2k lm
    Wattage Range:
    14-16 W
    Color Of Light:
    CCT Selectable
    Product Description
    2Ft Linear Corner Corridor 20W 35/40/50K 10/15/20W Adjustable
    Product Videos
    Custom Field
    Product Code LCL-2FT-20W-MCTP
    Manufacturer Part Number LCL-2FT-20W-MCTP
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 10 W / 15 W / 20 W