  • Westgate CDLX-LG-30-80W-50K X-Gen Surface Canopy Lg Housing Adj. 30W-80W 50K 120-277V 0-10V
  • Westgate | CDLX-LG-30-80W-50K | CDLX-LG-30-80W-50K
    Westgate
    Our SKU:
    CDLX-LG-30-80W-50K-WG
    UPC:
    Width:
    14.00 (in)
    Height:
    4.00 (in)
    Depth:
    14.00 (in)
    Product Code:
    CDLX-LG-30-80W-50K
    Manufacturer Part Number:
    CDLX-LG-30-80W-50K
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    30 W / 40 W / 60 W / 80 W
    Input Voltage:
    120-277 V AC 50/60Hz
    Lumens / Brightness:
    9650 lm Max
    Light Kelvin:
    5000K
    Life Hours:
    70000
    CRI:
    80+
    Beam Angle:
    150
    Dimmable:
    Dimmable
    Fixture/Body Finish:
    Bronze
    Location Rated (Dry, Damp, Wet):
    Wet
    IP Rating:
    IP65
    Lumens Range:
    8k-10k lm
    Wattage Range:
    50-55 W
    Color Of Light:
    Day Light
    Product Description
    X-Gen Surface Canopy Lg Housing Adj. 30W-80W 50K 120-277V 0-10V
    Product Videos
    Custom Field
    Product Code CDLX-LG-30-80W-50K
    Manufacturer Part Number CDLX-LG-30-80W-50K
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 30 W / 40 W / 60 W / 80 W