  • WAC T24-OD1-05-CC InvisiLED Outdoor RGBWW 24VDC IP66 Outdoor Tape Light System
  • WAC | T24-OD1-05-CC | T24-OD1-05-CC
    WAC
    Our SKU:
    T24-OD1-05-CC-WAC
    UPC:
    Width:
    5.00 (in)
    Height:
    0.75 (in)
    Depth:
    0.38 (in)
    Product Code:
    T24-OD1-05-CC
    Manufacturer Part Number:
    T24-OD1-05-CC
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    3.57~5.5 W/ft
    Input Voltage:
    24 V DC
    Bulb Shape:
    LED Module
    Technology:
    LED
    Lumens / Brightness:
    100 lm/ft
    Light Kelvin:
    2700K-5000K
    Color Of Light:
    CCT Selectable
    Life Hours:
    50000
    CRI:
    90
    Beam Angle:
    145
    Dimmable:
    Dimmable
    Lumens Range:
    100-199 lm
    Wattage Range:
    4-5 W
    Lead Time:
    Typically ships in 2 - 3 business days.
    Product Description
    InvisiLED® Outdoor RGBWW 24VDC IP66 Outdoor Tape Light System
    Product Videos
    Custom Field
    Product Code T24-OD1-05-CC
    Manufacturer Part Number T24-OD1-05-CC
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 3.57~5.5 W/ft
    Input Voltage 24 V DC