  • TCP L90P38D2541KFLCQ Par38 90W 41K Dim 40Deg Cq
  • TCP | L90P38D2541KFLCQ | L90P38D2541KFLCQ
    TCP
    Our SKU:
    L90P38D2541KFLCQ-TCP
    UPC:
    Width:
    4.90 (in)
    Height:
    5.80 (in)
    Depth:
    4.90 (in)
    Minimum Purchase:
    12 units
    Wattage Range:
    12-14 W
    Lumens Range:
    1k-2k lm
    Product Code:
    L90P38D2541KFLCQ
    Manufacturer Part Number:
    L90P38D2541KFLCQ
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    13 W
    Input Voltage:
    120 V
    Bulb Shape:
    PAR38
    Lumens / Brightness:
    1000 lm
    Base:
    E26 Medium Standard Screw
    Light Kelvin:
    4100K
    Life Hours:
    25000
    CRI:
    90
    Beam Angle:
    40
    Dimmable:
    Dimmable
    Color Of Light:
    Cool White
    bundle:
    12
    Return Policy:
    Due to the nature of this item, we are unable to accept returns for it. Learn More.
    Product Description
    PAR38 90W 41K DIM 40deg CQ
    Product Videos
    Custom Field
    Wattage Range 12-14 W
    Lumens Range 1k-2k lm
    Product Code L90P38D2541KFLCQ
    Manufacturer Part Number L90P38D2541KFLCQ
    Spec Sheet Click to View
    Case Size 12
    Wattage 13 W
    Input Voltage 120 V