  • TCP FA21N20030E26CL A21 200W 30K E26 Clear
  • TCP | FA21N20030E26CL | FA21N20030E26CL
    TCP
    Our SKU:
    FA21N20030E26CL-TCP
    UPC:
    Width:
    3.40 (in)
    Height:
    6.50 (in)
    Depth:
    3.40 (in)
    Minimum Purchase:
    12 units
    Wattage Range:
    14-16 W
    Lumens Range:
    2k-4k lm
    Product Code:
    FA21N20030E26CL
    Manufacturer Part Number:
    FA21N20030E26CL
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    15 W
    Input Voltage:
    120 V
    Bulb Shape:
    A21
    Lumens / Brightness:
    3000 lm
    Base:
    E26 Medium Standard Screw
    Light Kelvin:
    2900K
    Life Hours:
    50000
    CRI:
    80
    Beam Angle:
    360
    Dimmable:
    Dimmable
    Color Of Light:
    Soft White
    bundle:
    12
    Return Policy:
    Due to the nature of this item, we are unable to accept returns for it. Learn More.
    Product Description
    A21 200W 30K E26 CLEAR
    Product Videos
    Custom Field
    Wattage Range 14-16 W
    Lumens Range 2k-4k lm
    Product Code FA21N20030E26CL
    Manufacturer Part Number FA21N20030E26CL
    Spec Sheet Click to View
    Case Size 12
    Wattage 15 W
    Input Voltage 120 V