  • Nicor 19000A-LED-ID 4 in. LED Housing for New Construction Applications, IC-Rated
  • Nicor | 19000A-LED-ID | 19000A-LED-ID
    Nicor
    Our SKU:
    19000A-LED-ID-NI
    UPC:
    Product Code:
    19000A-LED-ID
    Manufacturer Part Number:
    19000A-LED-ID
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    20 W
    Input Voltage:
    120 V
    Technology:
    LED
    Location Rated (Dry, Damp, Wet):
    Damp
    Wattage Range:
    20-25 W
    Product Description
    Product Videos
    Custom Field
    Product Code 19000A-LED-ID
    Manufacturer Part Number 19000A-LED-ID
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 20 W
    Input Voltage 120 V
    Technology LED
    Location Rated (Dry, Damp, Wet) Damp
    Wattage Range 20-25 W
    Product Reviews
    ×
    Recommended
    • Nicor | 19000A | 19000A Nicor | 19000A | 19000A