  • Lotus LED LED-2-S15W-5CCT-2RRAK-2RSA 2" Recessed 15W LED 5CCT 1000 lm 38 Type IC Wet Air-Tight ES T24 CRI 90+ - Round Reflector Alzak - Round Slot Aperture Trim
  • Lotus LED | LED-2-S15W-5CCT-2RRAK-2RSA | LED-2-S15W-5CCT-2RRAK-2RSA
    Lotus LED
    Our SKU:
    LED-2-S15W-5CCT-2RRAK-2RSA-LTS
    UPC:
    Product Code:
    LED-2-S15W-5CCT-2RRAK-2RSA
    Manufacturer Part Number:
    LED-2-S15W-5CCT-2RRAK-2RSA
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    15 W
    Input Voltage:
    120 V AC
    Lumens / Brightness:
    820 lm / 880 lm / 960 lm / 1000 lm / 960 lm
    Light Kelvin:
    2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
    Life Hours:
    50000
    CRI:
    90+
    Beam Angle:
    38
    Dimmable:
    Dimmable
    Location Rated (Dry, Damp, Wet):
    Damp
    Wattage Range:
    14-16 W
    Color Of Light:
    CCT Selectable
    Lumens Range:
    800-999 lm
    Product Description
    2" Recessed 15W LED 5CCT 1000 lm 38° Type IC Wet Air-Tight ES T24 CRI 90+ - Round Reflector Alzak - Round Slot Aperture Trim
    Product Videos
    Custom Field
    Product Code LED-2-S15W-5CCT-2RRAK-2RSA
    Manufacturer Part Number LED-2-S15W-5CCT-2RRAK-2RSA
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 15 W
    Input Voltage 120 V AC