  • Lotus LED LED-2-S15W-40K-2RRBK-2RSA 2" Recessed 15W LED 4000K 1020 lm 38 Type IC Damp Air-Tight ES T24 CRI 90+ - Round Reflector Black - Round Slot Aperture Trim
  • Lotus LED | LED-2-S15W-40K-2RRBK-2RSA | LED-2-S15W-40K-2RRBK-2RSA
    Lotus LED
    Our SKU:
    LED-2-S15W-40K-2RRBK-2RSA-LTS
    UPC:
    Product Code:
    LED-2-S15W-40K-2RRBK-2RSA
    Manufacturer Part Number:
    LED-2-S15W-40K-2RRBK-2RSA
    Wattage:
    15 W
    Input Voltage:
    120 V AC
    Lumens / Brightness:
    1020 lm
    Light Kelvin:
    4000K
    Color Of Light:
    Cool White
    Product Description
    2" Recessed 15W LED 4000K 1020 lm 38° Type IC Damp Air-Tight ES T24 CRI 90+ - Round Reflector Black - Round Slot Aperture Trim
    Product Videos
    Custom Field
    Product Code LED-2-S15W-40K-2RRBK-2RSA
    Manufacturer Part Number LED-2-S15W-40K-2RRBK-2RSA
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 15 W
    Input Voltage 120 V AC