  • Lotus LED LED-2-S15W-27K-2RRCH-2RPH-BK 2" Recessed 15W LED 2700K 980 lm 38 Type IC Damp Air-Tight ES T24 CRI 90+ - Round Reflector Chrome - Round Pinhole Trim - Black
Lotus LED
Our SKU:
LED-2-S15W-27K-2RRCH-2RPH-BK-LTS
UPC:
Product Code:
LED-2-S15W-27K-2RRCH-2RPH-BK
Manufacturer Part Number:
LED-2-S15W-27K-2RRCH-2RPH-BK
Wattage:
15 W
Input Voltage:
120 V AC
Lumens / Brightness:
980 lm
Light Kelvin:
2700K
Color Of Light:
Warm White
Product Description
2" Recessed 15W LED 2700K 980 lm 38° Type IC Damp Air-Tight ES T24 CRI 90+ - Round Reflector Chrome - Round Pinhole Trim - Black
Product Videos
Custom Field
Product Code LED-2-S15W-27K-2RRCH-2RPH-BK
Manufacturer Part Number LED-2-S15W-27K-2RRCH-2RPH-BK
Spec Sheet Click to View
Wattage 15 W
Input Voltage 120 V AC