  • Lotus LED LBL-COB-280-24V-8MM-50K-100FT-IP20 COB LED Strip Indoor 24V DC 5000K 1.5W/ft 110 lm/ft 100ft IP20 8mm CRI 90+
  • Lotus LED | LBL-COB-280-24V-8MM-50K-100FT-IP20 | LBL-COB-280-24V-8MM-50K-100FT-IP20
    Lotus LED
    Our SKU:
    LBL-COB-280-24V-8MM-50K-100FT-IP20-LTS
    UPC:
    Product Code:
    LBL-COB-280-24V-8MM-50K-100FT-IP20
    Manufacturer Part Number:
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    1.5 W/FT
    Input Voltage:
    24 V DC
    Lumens / Brightness:
    100 lm/ft
    Light Kelvin:
    5000K
    Life Hours:
    20000
    CRI:
    90+
    Beam Angle:
    180
    Dimmable:
    Dimmable
    Location Rated (Dry, Damp, Wet):
    Dry
    IP Rating:
    IP 20
    Wattage Range:
    1-2 W
    Color Of Light:
    Day Light
    Lumens Range:
    100-199 lm
    Product Description
    COB LED Strip Indoor 24V DC 5000K 1.5W/ft 110 lm/ft 100ft IP20 8mm CRI 90+
    Product Videos
    Custom Field
    Product Code LBL-COB-280-24V-8MM-50K-100FT-IP20
    Manufacturer Part Number LBL-COB-280-24V-8MM-50K-100FT-IP20
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 1.5 W/FT
    Input Voltage 24 V DC