  • Lotus LED AD-LED-4-S15W-27K-T4RW 4" Recessed 15W LED Round White Trim 2700K 910 lm 38 Type IC Damp Air-Tight ES T24 CRI 90+
  • Lotus LED | AD-LED-4-S15W-27K-T4RW | AD-LED-4-S15W-27K-T4RW
    Lotus LED
    Our SKU:
    AD-LED-4-S15W-27K-T4RW-LTS
    UPC:
    Product Code:
    AD-LED-4-S15W-27K-T4RW
    Manufacturer Part Number:
    AD-LED-4-S15W-27K-T4RW
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    15 W
    Input Voltage:
    120 V AC
    Lumens / Brightness:
    910 lm
    Light Kelvin:
    2700K
    Life Hours:
    50000
    CRI:
    90+
    Beam Angle:
    40
    Dimmable:
    Dimmable
    Location Rated (Dry, Damp, Wet):
    Damp
    Wattage Range:
    14-16 W
    Color Of Light:
    Warm White
    Lumens Range:
    800-999 lm
    Product Description
    4" Recessed 15W LED Round White Trim 2700K 910 lm 38° Type IC Damp Air-Tight ES T24 CRI 90+
    Product Videos
    Custom Field
    Product Code AD-LED-4-S15W-27K-T4RW
    Manufacturer Part Number AD-LED-4-S15W-27K-T4RW
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 15 W
    Input Voltage 120 V AC