  • Keystone KT-LED7.5R20-835 R20 Flood, 50W Equivalent, 120 Deg Beam Angle, E26 Medium Base, 3500K, 80 CRI
  • Keystone | KT-LED7.5R20-835 | BAE-22
    Keystone
    Our SKU:
    KT-LED7.5R20-835-K
    UPC:
    Width:
    13.46 (in)
    Height:
    9.06 (in)
    Depth:
    16.02 (in)
    Wattage Range:
    7-8 W
    Lumens Range:
    400-599 lm
    Product Code:
    KT-LED7.5R20-835
    Manufacturer Part Number:
    BAE-22
    Wattage:
    7.5 W
    Input Voltage:
    120 V
    Bulb Shape:
    R20
    Lumens / Brightness:
    525lm
    Light Kelvin:
    3500K
    Color Of Light:
    Neutral White
    Life Hours:
    15000
    Beam Angle:
    120
    Product Description
    R20 Flood, 50W Equivalent, 120 Deg Beam Angle, E26 Medium Base, 3500K, 80 CRI
    Product Videos
    Custom Field
    Wattage Range 7-8 W
    Lumens Range 400-599 lm
    Product Code KT-LED7.5R20-835
    Manufacturer Part Number BAE-22
    Spec Sheet Click to View
    Case Size 60
    Wattage 7.5 W
    Input Voltage 120 V