  • Keystone KT-LED4.5FCA11-E12-822-A Bent Tip Chandelier Filament Bulb, 40W Equivalent, Ca11 Shape, E12 Candelabra Base, 2200K, 80 CRI, Amber
  • Keystone | KT-LED4.5FCA11-E12-822-A | RFP-27
    Keystone
    Our SKU:
    KT-LED4.5FCA11-E12-822-A-K
    UPC:
    Width:
    4.92 (in)
    Height:
    6.50 (in)
    Depth:
    8.86 (in)
    Wattage Range:
    4-5 W
    Lumens Range:
    200-399 lm
    Product Code:
    KT-LED4.5FCA11-E12-822-A
    Manufacturer Part Number:
    RFP-27
    Wattage:
    4.5 W
    Input Voltage:
    120 V
    Bulb Shape:
    CA11
    Lumens / Brightness:
    300lm
    Base:
    E12 Candelabra Screw
    Light Kelvin:
    2200K
    Color Of Light:
    Amber
    Life Hours:
    15000
    Beam Angle:
    360
    Product Description
    Bent Tip Chandelier Filament Bulb, 40W Equivalent, Ca11 Shape, E12 Candelabra Base, 2200K, 80 CRI, Amber
    Product Videos
    Custom Field
    Wattage Range 4-5 W
    Lumens Range 200-399 lm
    Product Code KT-LED4.5FCA11-E12-822-A
    Manufacturer Part Number RFP-27
    Spec Sheet Click to View
    Case Size 96
    Wattage 4.5 W
    Input Voltage 120 V