  • Keystone KT-LED10PAR30S-NF-840 PAR30 Short Neck Narrow Flood, 75W Equivalent, 25 Deg Beam Angle, E26 Medium Base, 4000K, 80 CRI
  • Keystone | KT-LED10PAR30S-NF-840 | AAT-81
    Keystone
    Our SKU:
    KT-LED10PAR30S-NF-840-K
    UPC:
    Width:
    12.80 (in)
    Height:
    17.13 (in)
    Depth:
    9.65 (in)
    Wattage Range:
    10-12 W
    Lumens Range:
    800-999 lm
    Product Code:
    KT-LED10PAR30S-NF-840
    Manufacturer Part Number:
    AAT-81
    Wattage:
    10 W
    Input Voltage:
    120 V
    Bulb Shape:
    PAR30S
    Lumens / Brightness:
    950lm
    Light Kelvin:
    4000K
    Color Of Light:
    Cool White
    Life Hours:
    25000
    Beam Angle:
    25
    Product Description
    PAR30 Short Neck Narrow Flood, 75W Equivalent, 25 Deg Beam Angle, E26 Medium Base, 4000K, 80 CRI
    Product Videos
    Custom Field
    Wattage Range 10-12 W
    Lumens Range 800-999 lm
    Product Code KT-LED10PAR30S-NF-840
    Manufacturer Part Number AAT-81
    Spec Sheet Click to View
    Case Size 24
    Wattage 10 W
    Input Voltage 120 V