  • Keystone KT-LED10PAR30-NF-827 PAR30 Long Neck Flood, 75W Equivalent, 25 Deg Beam Angle, E26 Medium Base, 2700K, 80 CRI
  • Keystone | KT-LED10PAR30-NF-827 | QRS-04
    Keystone
    Our SKU:
    KT-LED10PAR30-NF-827-K
    UPC:
    Width:
    12.80 (in)
    Height:
    17.13 (in)
    Depth:
    Minimum Purchase:
    1 unit
    Wattage Range:
    10-12 W
    Lumens Range:
    800-999 lm
    Product Code:
    KT-LED10PAR30-NF-827
    Manufacturer Part Number:
    QRS-04
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    10 W
    Input Voltage:
    120 V
    Bulb Shape:
    PAR30
    Lumens / Brightness:
    950lm
    Base:
    E26 Medium Standard Screw
    Light Kelvin:
    2700K
    Color Of Light:
    Warm White
    Life Hours:
    25000
    CRI:
    80+
    Beam Angle:
    25
    Dimmable:
    Dimmable
    Product Description
    PAR30 Long Neck Flood, 75W Equivalent, 25 Deg Beam Angle, E26 Medium Base, 2700K, 80 CRI
    Product Videos
    Custom Field
    Wattage Range 10-12 W
    Lumens Range 800-999 lm
    Product Code KT-LED10PAR30-NF-827
    Manufacturer Part Number QRS-04
    Spec Sheet Click to View
    Case Size 24
    Wattage 10 W
    Input Voltage 120 V