  • Fulham VMU200100HS750A MOD SQ 100W 50K 2.76" PIN-CONN
Fulham
Our SKU:
VMU200100HS750A-FUL
UPC:
Width:
0.25 (in)
Height:
2.76 (in)
Depth:
2.76 (in)
Minimum Purchase:
6 units
Product Code:
VMU200100HS750A
Manufacturer Part Number:
VMU200100HS750A
Spec Sheet:
Click to View
Wattage:
46.2 W
Input Voltage:
46.2 V DC
Lumens / Brightness:
7017 lm
Light Kelvin:
5000K
Life Hours:
60000
CRI:
70
Beam Angle:
120
Location Rated (Dry, Damp, Wet):
Damp
Wattage Range:
45-50 W
Color Of Light:
Day Light
Lumens Range:
6k-8k lm
Product Description
MOD SQ 100W 50K 2.76" PIN-CONN
Product Videos
Custom Field
Product Code VMU200100HS750A
Manufacturer Part Number VMU200100HS750A
Spec Sheet Click to View
Wattage 46.2 W
Input Voltage 46.2 V DC