  • ASD Lighting ASD-LVF23-18D20CC-BK LED Vanity linear 18" 20W 120V CCT Selectable 3000/4000/5000K Dimmable Black ETL Energy Star
  • ASD Lighting | ASD-LVF23-18D20CC-BK | ASD-LVF23-18D20CC-BK
    ASD Lighting
    Our SKU:
    ASD-LVF23-18D20CC-BK-ASD
    UPC:
    Width:
    4.50 (in)
    Height:
    3.00 (in)
    Depth:
    18.00 (in)
    Wattage Range:
    20-25 W
    Lumens Range:
    1k-2k lm
    Product Code:
    ASD-LVF23-18D20CC-BK
    Manufacturer Part Number:
    ASD-LVF23-18D20CC-BK
    Wattage:
    20 W
    Input Voltage:
    120V
    Lumens / Brightness:
    1600lm/1789lm/1713lm
    Light Kelvin:
    3000K/4000K/5000K
    CRI:
    80+
    Beam Angle:
    150
    Location Rated (Dry, Damp, Wet):
    Damp
    Product Description
    LED Vanity linear 18" 20W 120V CCT Selectable 3000/4000/5000K Dimmable Black ETL Energy Star
    Product Videos
    Custom Field
    Wattage Range 20-25 W
    Lumens Range 1k-2k lm
    Product Code ASD-LVF23-18D20CC-BK
    Manufacturer Part Number ASD-LVF23-18D20CC-BK
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 20 W
    Input Voltage 120V