Light Efficient Design
Our SKU:
RP-TTV-G1-2X2-20L-840-FWFC-SR-LED
UPC:
Width:
23.74 (in)
Height:
1.62 (in)
Depth:
23.74 (in)
Wattage Range:
20-25 W
Lumens Range:
2k-4k lm
Product Code:
RP-TTV-G1-2X2-20L-840-FWFC-SR
Manufacturer Part Number:
RP-TTV-G1-2X2-20L-840-FWFC-SR
Spec Sheet:
Click to View
Wattage:
16 W / 20 W / 24 W / 28 W
Input Voltage:
120-277v
Lumens / Brightness:
2032 lm
Light Kelvin:
3500/4000/5000
CRI:
80+
Dimmable:
Non-Dimmable
Color Of Light:
CCT Selectable
Product Description
SENSOR READY 2X2 VOLUMETRIC TROFFER TRANSFORMER (32 pcs/pallet)
Product Videos
Custom Field
Wattage Range 20-25 W
Lumens Range 2k-4k lm
Product Code RP-TTV-G1-2X2-20L-840-FWFC-SR
Manufacturer Part Number RP-TTV-G1-2X2-20L-840-FWFC-SR
Spec Sheet Click to View
Case Size 4
Wattage 16 W / 20 W / 24 W / 28 W