Light Efficient Design
Our SKU:
RP-LBIMAX-4F-48W-40K-WC-OC-LED
UPC:
Width:
2.50 (in)
Height:
3.00 (in)
Depth:
48.00 (in)
Wattage Range:
35-40 W
Lumens Range:
4k-6k lm
Product Code:
RP-LBIMAX-4F-48W-40K-WC-OC
Manufacturer Part Number:
RP-LBIMAX-4F-48W-40K-WC-OC
Spec Sheet:
Click to View
Wattage:
30 W / 35 W / 40 W / 48 W
Input Voltage:
120-277 V AC
Lumens / Brightness:
3900 lm / 6240 lm
Light Kelvin:
3000K/3500K/4000K/5000K
CRI:
80+
Beam Angle:
120
Dimmable:
Dimmable
Color Of Light:
CCT Selectable
Product Description
Wattage and Color Selectable Linkable Linear Strip Fixture With Microwave Motion sensor
Product Videos
Custom Field
Wattage Range 35-40 W
Lumens Range 4k-6k lm
Product Code RP-LBIMAX-4F-48W-40K-WC-OC
Manufacturer Part Number RP-LBIMAX-4F-48W-40K-WC-OC
Spec Sheet Click to View
Case Size 6
Wattage 30 W / 35 W / 40 W / 48 W