  • Keystone KT-LED13BR40-930 BR40 Flood, 85W Equivalent, 120 Deg Beam Angle, E26 Medium Base, 3000K, 90 CRI
  • Keystone | KT-LED13BR40-930 | NQP-94
    Keystone
    Our SKU:
    KT-LED13BR40-930-K
    UPC:
    Width:
    14.88 (in)
    Height:
    14.13 (in)
    Wattage Range:
    12-14 W
    Lumens Range:
    1k-2k lm
    Product Code:
    KT-LED13BR40-930
    Manufacturer Part Number:
    NQP-94
    Wattage:
    13 W
    Input Voltage:
    120 V
    Bulb Shape:
    BR40
    Lumens / Brightness:
    1100lm
    Light Kelvin:
    3000K
    Color Of Light:
    Soft White
    Life Hours:
    25000
    CRI:
    90+
    Beam Angle:
    110
    Product Description
    BR40 Flood, 85W Equivalent, 120 Deg Beam Angle, E26 Medium Base, 3000K, 90 CRI
    Product Videos
    Custom Field
    Wattage Range 12-14 W
    Lumens Range 1k-2k lm
    Product Code KT-LED13BR40-930
    Manufacturer Part Number NQP-94
    Spec Sheet Click to View
    Case Size 60
    Wattage 13 W
    Input Voltage 120 V