  • Hatch LC20-0700Z-UNV-AA 20W, 700mA, UNV, 0-10V Dim
  • Hatch | LC20-0700Z-UNV-AA | LC20-0700Z-UNV-AA
    Hatch
    Our SKU:
    LC20-0700Z-UNV-AA-H
    Width:
    3.77 (in)
    Height:
    1.59 (in)
    Depth:
    0.98 (in)
    Minimum Purchase:
    8 units
    Product Code:
    LC20-0700Z-UNV-AA
    Manufacturer Part Number:
    LC20-0700Z-UNV-AA
    Spec Sheet:
    Click to View
    Input Voltage:
    120-277 V
    Dimmable:
    Dimmable
    Output Voltage (Driver):
    14-28v
    IP Rating:
    IP66
    Product Description
    20W, 700mA, Constant Current LED Driver, 120-277V Input, 14-28V Output, 0-10V Dimmable, 6" Leads, "AA" Case