  • EmeryAllen EA-MR11-1.5W-24D-AMB MR11 1.5W Amber
  • EmeryAllen | EA-MR11-1.5W-24D-AMB | EA-MR11-1.5W-24D-AMB
    EmeryAllen
    Our SKU:
    EA-MR11-1.5W-24D-AMB-EM
    UPC:
    Width:
    1.38 (in)
    Height:
    1.63 (in)
    Depth:
    2.00 (in)
    Product Code:
    EA-MR11-1.5W-24D-AMB
    Manufacturer Part Number:
    EA-MR11-1.5W-24D-AMB
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    1.5 W
    Input Voltage:
    12 V AC
    Lumens / Brightness:
    25 lm
    Base:
    GU4 (4mm) Bi-Pin
    Color Of Light:
    Amber
    Life Hours:
    25000
    Beam Angle:
    24
    Dimmable:
    Non-Dimmable
    Lumens Range:
    0-49 lm
    Wattage Range:
    1-2 W
    Product Description
    1.5W/MR11 REPLACEMENT LAMP, INPUT VOLTAGE 12V AC, 1.5W/25 LUMENS, 24 DEGREE BEAM SPREAD, AMBER
    Product Videos
    Custom Field
    Product Code EA-MR11-1.5W-24D-AMB
    Manufacturer Part Number EA-MR11-1.5W-24D-AMB
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 1.5 W
    Input Voltage 12 V AC
    Lumens / Brightness 25 lm
    Base GU4 (4mm) Bi-Pin