  • Westgate WSX-20-40W-MCTP-45DA X-Gen Seaside Wall Light 20/30/40W 30/40/50K, Triac Or 0-10V
  • Westgate | WSX-20-40W-MCTP-45DA | WSX-20-40W-MCTP-45DA
    Westgate
    Our SKU:
    WSX-20-40W-MCTP-45DA-WG
    UPC:
    Product Code:
    WSX-20-40W-MCTP-45DA
    Manufacturer Part Number:
    WSX-20-40W-MCTP-45DA
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    20 W / 30 W / 40 W
    Input Voltage:
    120-277 V AC 60Hz
    Lumens / Brightness:
    4000 lm Max
    Light Kelvin:
    3000K/4000K/5000K
    Life Hours:
    70000
    CRI:
    80+
    Beam Angle:
    90 x 110
    Dimmable:
    Dimmable
    Fixture/Body Finish:
    Black
    Lumens Range:
    4k-6k lm
    Wattage Range:
    30-35 W
    Color Of Light:
    CCT Selectable
    Product Description
    X-Gen Seaside Wall Light 20/30/40W 30/40/50K, Triac Or 0-10V
    Product Videos
    Custom Field
    Product Code WSX-20-40W-MCTP-45DA
    Manufacturer Part Number WSX-20-40W-MCTP-45DA
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 20 W / 30 W / 40 W
    Input Voltage 120-277 V AC 60Hz