  • Westgate | LSS-4FT-46W-MCTP | LSS-4FT-46W-MCTP
    Westgate
    Our SKU:
    LSS-4FT-46W-MCTP-WG
    UPC:
    Width:
    2.62 (in)
    Height:
    2.70 (in)
    Depth:
    44.53 (in)
    Product Code:
    LSS-4FT-46W-MCTP
    Manufacturer Part Number:
    LSS-4FT-46W-MCTP
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    29 W / 34 W / 39 W / 46 W
    Input Voltage:
    120-277 V AC 60Hz
    Lumens / Brightness:
    5980 lm Max
    Light Kelvin:
    3500K/4000K/5000K
    Life Hours:
    50000
    CRI:
    80+
    Dimmable:
    Dimmable
    Fixture/Body Finish:
    White
    Glass/Cover Finish:
    Polycarbonate Frosted Lens
    IP Rating:
    IP44
    Lumens Range:
    4k-6k lm
    Wattage Range:
    35-40 W
    Color Of Light:
    CCT Selectable
    Product Description
    4Ft Power And CCT Tunable Linear Strip Light, 29/34/39/46W 35/40/50K, 130 Lm/W, 120-277V 0-10V
    Product Videos
    Custom Field
    Product Code LSS-4FT-46W-MCTP
    Manufacturer Part Number LSS-4FT-46W-MCTP
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 29 W / 34 W / 39 W / 46 W
    Input Voltage 120-277 V AC 60Hz