  • Westgate FLV12-32W-30K 12-Volt Ac (Ac/Dc On 6W&12W) LED Bullet Landscape Flood Light
  • Westgate | FLV12-32W-30K | FLV12-32W-30K
    Westgate
    Our SKU:
    FLV12-32W-30K-WG
    UPC:
    Width:
    6.25 (in)
    Height:
    4.50 (in)
    Depth:
    8.40 (in)
    Product Code:
    FLV12-32W-30K
    Manufacturer Part Number:
    FLV12-32W-30K
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    32 W
    Input Voltage:
    12 V AC/DC
    Lumens / Brightness:
    600 lm / 1200 lm / 2400 lm / 3200 lm
    Light Kelvin:
    3000K
    Life Hours:
    50000
    CRI:
    80+
    Beam Angle:
    35
    Fixture/Body Finish:
    Bronze
    Glass/Cover Finish:
    Optical Polycarbonate Lens
    Location Rated (Dry, Damp, Wet):
    Wet
    IP Rating:
    IP67
    Lumens Range:
    1k-2k lm
    Wattage Range:
    30-35 W
    Color Of Light:
    Soft White
    Product Description
    12-Volt Ac (Ac/Dc On 6W&12W) LED Bullet Landscape Flood Light
    Product Videos
    Custom Field
    Product Code FLV12-32W-30K
    Manufacturer Part Number FLV12-32W-30K
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 32 W
    Input Voltage 12 V AC/DC