  • Westgate CRLC4-20W-MCTP-A-D LED Commercial Recessed Light
  • Westgate | CRLC4-20W-MCTP-A-D | CRLC4-20W-MCTP-A-D
    Westgate
    Our SKU:
    CRLC4-20W-MCTP-A-D-WG
    UPC:
    Width:
    5.51 (in)
    Height:
    5.43 (in)
    Depth:
    5.51 (in)
    Product Code:
    CRLC4-20W-MCTP-A-D
    Manufacturer Part Number:
    CRLC4-20W-MCTP-A-D
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    10 W / 15 W / 20 W
    Input Voltage:
    120-277 V AC 50/60Hz
    Lumens / Brightness:
    1720 lm
    Light Kelvin:
    3000K/3500K/4000K
    Life Hours:
    50000
    CRI:
    80+
    Dimmable:
    Dimmable
    Fixture/Body Finish:
    Haze
    Glass/Cover Finish:
    PC Lens
    Location Rated (Dry, Damp, Wet):
    Damp
    Lumens Range:
    1k-2k lm
    Wattage Range:
    14-16 W
    Color Of Light:
    CCT Selectable
    Product Description
    LED Commercial Recessed Light
    Product Videos
    Custom Field
    Product Code CRLC4-20W-MCTP-A-D
    Manufacturer Part Number CRLC4-20W-MCTP-A-D
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 10 W / 15 W / 20 W