  • Keystone KT-LED11A19-O-850/G2 A19 Omni-Directional Bulb, 75W Equivalent, E26 Medium Base, 5000K, 80 CRI, Generation 2
  • Keystone | KT-LED11A19-O-850/G2 | YNP-45
    Keystone
    Our SKU:
    KT-LED11A19-O-850/G2-K
    UPC:
    Width:
    12.48 (in)
    Height:
    14.88 (in)
    Depth:
    9.76 (in)
    Wattage Range:
    10-12 W
    Lumens Range:
    1k-2k lm
    Product Code:
    KT-LED11A19-O-850/G2
    Manufacturer Part Number:
    YNP-45
    Wattage:
    11 W
    Input Voltage:
    120 V
    Lumens / Brightness:
    1100lm
    Light Kelvin:
    5000K
    Color Of Light:
    Day Light
    Life Hours:
    15000
    Beam Angle:
    230
    Product Description
    A19 Omni-Directional Bulb, 75W Equivalent, E26 Medium Base, 5000K, 80 CRI, Generation 2
    Product Videos
    Custom Field
    Wattage Range 10-12 W
    Lumens Range 1k-2k lm
    Product Code KT-LED11A19-O-850/G2
    Manufacturer Part Number YNP-45
    Case Size 60
    Wattage 11 W
    Input Voltage 120 V