  • ASD Lighting ASD-LFMDR-10D16CC-NK LED Double Ring Flushmount 10" 16W CCT Selectable 3000/4000/5000K Dimmable Brushed Nickel ETL Energy Star
  • ASD Lighting | ASD-LFMDR-10D16CC-NK | ASD-LFMDR-10D16CC-NK
    ASD Lighting
    Our SKU:
    ASD-LFMDR-10D16CC-NK-ASD
    UPC:
    Width:
    10.75 (in)
    Height:
    3.50 (in)
    Depth:
    10.75 (in)
    Wattage Range:
    16-18 W
    Lumens Range:
    1k-2k lm
    Product Code:
    ASD-LFMDR-10D16CC-NK
    Manufacturer Part Number:
    ASD-LFMDR-10D16CC-NK
    Wattage:
    16 W
    Input Voltage:
    120V
    Lumens / Brightness:
    965lm/1041lm/1016lm
    Light Kelvin:
    3000K/4000K/5000K
    CRI:
    80+
    Beam Angle:
    120
    Location Rated (Dry, Damp, Wet):
    Damp
    Product Description
    LED Double Ring Flushmount 10" 16W CCT Selectable 3000/4000/5000K Dimmable Brushed Nickel ETL Energy Star
    Product Videos
    Custom Field
    Wattage Range 16-18 W
    Lumens Range 1k-2k lm
    Product Code ASD-LFMDR-10D16CC-NK
    Manufacturer Part Number ASD-LFMDR-10D16CC-NK
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 16 W
    Input Voltage 120V