  • ASD Lighting ASD-CD-TS-3D12AC-BK LED Trimless Downlight Square 3.5" 12W CCT Selectable 2700/3000/3500/4000/5000K Dimmable Black ETL
  • ASD Lighting | ASD-CD-TS-3D12AC-BK | ASD-CD-TS-3D12AC-BK
    ASD Lighting
    Our SKU:
    ASD-CD-TS-3D12AC-BK-ASD
    UPC:
    Width:
    3.25 (in)
    Height:
    3.06 (in)
    Depth:
    3.25 (in)
    Wattage Range:
    12-14 W
    Lumens Range:
    800-999 lm
    Product Code:
    ASD-CD-TS-3D12AC-BK
    Manufacturer Part Number:
    ASD-CD-TS-3D12AC-BK
    Spec Sheet:
    Click to View
    Wattage:
    12 W
    Input Voltage:
    120V
    Lumens / Brightness:
    798lm/823lm/901lm/953lm/944lm
    Light Kelvin:
    2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
    Color Of Light:
    CCT Selectable
    Life Hours:
    50000
    CRI:
    90+
    Beam Angle:
    38
    Dimmable:
    Dimmable
    Fixture/Body Finish:
    Black
    Location Rated (Dry, Damp, Wet):
    Wet
    Product Description
    LED Trimless Downlight Square 3.5" 12W CCT Selectable 2700/3000/3500/4000/5000K Dimmable Black ETL
    Product Videos
    Custom Field
    Wattage Range 12-14 W
    Lumens Range 800-999 lm
    Product Code ASD-CD-TS-3D12AC-BK
    Manufacturer Part Number ASD-CD-TS-3D12AC-BK
    Spec Sheet Click to View
    Wattage 12 W
    Input Voltage 120V